50/50, czyli kredyt na dwie raty

0
1457

Podmioty oferujące wsparcie finansowe, prześcigają się w coraz to nowszych ofertach. Nie wszystkie nowe formy finansowania są jednakowo atrakcyjne dla klienta, jednakże niektórymi z nich warto przyjrzeć się bliżej.

Jedną z ciekawszych propozycji jest kredyt 50/50. Rozwiązanie to zyskuje coraz więcej entuzjastów. Główna różnica między tradycyjnym kredytem a opcją 50/50 tkwi w liczbie rat. Kredyt 50/50, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się dwiema ratami – płatności uiszczane są na początku i pod koniec kredytowania. Kredyt 50/50 to opcja idealna dla klientów, którzy pragną zakupić nowe auto bez konieczności uiszczenia od razu całej kwoty.

Wielką zaletą prezentowanej formy finansowania jest prosta procedura uzyskania kredytu. Kredytobiorca musi mieć ze sobą dowód tożsamości (może to być dowód osobisty bądź paszport z prawem jazdy) oraz dokumenty potwierdzające wysokość dochodów z ostatnich 3 miesięcy. Cały proces uzyskania wsparcia nie powinien trwać dłużej niż 1-2 godziny – wszystko załatwiane jest w placówce wybranego dealera samochodowego.

Kredyt 50/50 posiada w ofercie m.in. francuski koncern Renault, który współpracuje z bankiem RCI Banque – http://www.renaultfinansowanie.pl/promocje/kredyt-50/50. Aby lepiej przedstawić, jak rzeczywiście w praktyce prezentuje się kredyt, posłużymy się wybranym przykładem. Jeśli decydujemy się samochód, którego wartość rynkowa wynosi 70 692 zł, wpłata własna wyniesie 35 320 zł. Druga rata, którą należy wpłacić na koniec okresu kredytowania, będzie nieco większa ze względu na wcześniej wspomniane dodatkowe opłaty i osiągnie 37 085,48 zł (przy założeniu, że RRSO będzie na poziomie 5,01%, oprocentowanie w skali roku 0%, a wartość opłaty przygotowawczej wyniesie 1765,98 zł).

Warto wspomnieć, że decydując się na kredyt, jesteśmy zobligowani do poniesienia pewnych dodatkowych opłat za udzielenie kredytu, z tytułu jego oprocentowania oraz, w niektórych przypadkach, wymaganego ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here