Co to jest G Suite Enterprise?

0
1408

G Suite Enterprise to obok wersji Business oraz Basic jeden z pakietów oferowanych przez Google. Narzędzie to jest jednym z najchętniej używanych przez przedsiębiorców i organizacje na całym świecie. Z aplikacji oferowanych przez Google korzysta blisko 5 milionów firm. Wersja Business dedykowana jest głównie małych i średnim przedsiębiorstwom. Pakiet Enterprise powstał natomiast z myślą o większych jednostkach, wymagających lepszego dostosowania narzędzi do swoich potrzeb i oczekiwań.

Co to jest G Suite Enterprise?

G Suite Enterprise jest pakietem usług Google w wersji premium. Łączy w sobie funkcje oferowane w G Suite Basic i Business wraz z zaawansowanymi zabezpieczeniami, a także funkcjami kontroli i personalizacji. Ponadto użytkownicy mają dostęp do Centrum bezpieczeństwa G Suite. Pomaga to w rozwiązaniu wielu problemów dotyczących zabezpieczenia domeny. Koszt pakietu G Suite Enterprise to 23 euro miesięcznie za jednego użytkownika. Dodatkowe narzędzia administracyjne oferowane w pakiecie G Suite Enterprise

W pakiecie G Suite Enterprise użytkownicy mogą korzystać z dodatkowych narzędzi administracyjnych. Są to:

  • zwiększenie bezpieczeństwa na Dysku Google,
  • skanowanie ruchu e-maili wraz z zastosowaniem funkcji zapobiegania utraty danych,
  • funkcja optycznego rozpoznawania znaków oraz importowanie ich ze zdjęć i obrazów,
  • możliwość integracji poczty z narzędziami archiwizacyjnymi należącymi do innych firm,
  • analizowanie dzienników poczty w BigQuery,
  • wykorzystanie szyfrowania S/MIME w celu zwiększenia bezpieczeństwa Gmaila,
  • automatyzowanie działań dotyczących zarządzania urządzeniami mobilnymi poprzez zastosowanie niestandardowych reguł,
  • możliwość wymuszania użycia kluczy U2F do dwustopniowej weryfikacji, gdy użytkownik loguje się do swojego konta.

W G Suite Enterprise Google stawia na bezpieczeństwo danych

Pakiet G Suite Enterprise wyposażony został w system ochrony danych przed ich utratą. Odpowiada on między innymi za monitorowanie firmowych dokumentów i tego, czy nie mają do nich wglądu osoby nieupoważnione. Administrator usługi G Suite Enterprise sam decyduje, w jaki sposób dane jego przedsiębiorstwa mają być udostępniane innych osobom. W tym celu może włączyć funkcję zdefiniowanych detektorów treści.

Użytkownik ma także do dyspozycji reguły DLP (Data Loss Protection). Wówczas otrzymywane wiadomości mogą być kierowane bezpośrednio do kwarantanny, automatycznie odrzucane lub modyfikowane (np. zmiana ważnego numeru na XYZ). Ponadto użytkownik będzie ostrzegany o niezabezpieczonych treściach. Na uwagę zasługuje fakt, że DLP działa poprawnie również w plikach nieedytowalnych (np. obrazy, PDF).

Współpraca z narzędziami innych producentów

Abonenci G Suite Enterprise mogą korzystać z narzędzi innych podmiotów do archiwizacji zasobów Gmaila oraz udostępniania zapisanych danych wielu innym użytkownikom. Stanowi to rozszerzenie funkcjonalności Google Vault.

Google Hangouts Meet – wideokonferencje dla firm

Aplikacja Google Hangouts Meet pozwala na prowadzenie wideokonferencji ze współpracownikami – bez względu na to, gdzie się znajdujecie. Rozmowy wideo zwiększają efektywność pracy i są doskonałą alternatywą dla wiadomości tekstowych oraz tradycyjnych rozmów telefonicznych. Użytkownicy G Suite Enterprise mogą prowadzić konferencje z 50 osobami jednocześnie. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość stremowania spotkać dla grupy 100 tysięcy odbiorców. Wszystkie konferencje mogą być nagrywane i przechowywane w pamięci Dysku Google. Na uwagę zasługuje fakt, że użytkownicy nie muszą korzystać z sieci Wi-Fi lub komórkowej transmisji danych. Na potrzeby każdej konferencji tworzony jest specjalny numer telefonu, który umożliwia uczestnictwo w wideokonferencji.

G Suite Enterprise podobnie jak wersję Basic czy Business możemy przetestować nawet przez okres 30 dni. W tym celu wystarczy zgłosić się do oficjalnego partnera Google https://flyonthecloud.com/pl/g-suite wypełnić formularz z podstawowymi informacjami takimi jak imię, mail kontaktowy, czy nazwa firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here