Co to jest pozycjonowanie?

1
2683
Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www to jedna z bardziej popularnych usług, które obecnie są związane z marketingiem internetowym. Jednak zanim zdecyduje się na zlecenie tej konkretnej usługi trzeba dowiedzieć co to jest pozycjonowanie tak na prawdę. Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka trudna jakby się mogło wydawać.

Pozycjonowanie

Są to działania zarówno na stronie jak i poza stroną, które mają za zadanie zwiększyć widoczność strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych (głównie Google). Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że większość działań związanych z tą tematyką jest niezgodna z regulaminem wyszukiwarek. Dodatkowo zwykle poza samym aspektem pozycjonowania w grę wchodzą zwykle także inne działania z zakresu SEO.

Od czego zależy kolejność wyników w wyszukiwarce?

Kolejność wyników znajdujących się w wyszukiwarce nie jest przypadkowa, a jest ustalana na podstawie pewnych algorytmów. Jedynie na co mona w pełni legalnie wpływać to wyniki wyszukiwania Adwords (płatne). Najwyższej są strony, które przez algorytm zostały wskazane jako najbardziej pasujące do danego zapytania. Algorytm niestety nie jest w pełni jawny, a wiedza o tym jak na niego wpływać jest wynikiem eksperymentów pozycjonerów. Wśród czynników są zarówno te znajdujące się na stronie jak i te poza stroną. Wymienić można między innymi prędkość ładowania strony, treść, optymalizację kodu strony, liczbę odnośników do strony www czy też obecność strony w social mediach.

Czy warto się pozycjonować?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – TAK warto. Jednak samo pozycjonowanie powinno być zrobione dobrze i na odpowiednie hasła. Im bardziej ogólne słowa jak na przykład części samochodowe tym trudniej przeskoczyć konkurencję. Jednak wcale nie oznacza to, że są to słowa lepsze. W sporej części przypadków może się bowiem okazać, że pomimo sporej ilości zapytań nie przełoży się to na sukces. Osoba zajmująca się pozycjonowaniem powinna doradzić i pomóc w wyborze tych najbardziej trafnych słów związanych z naszą działalnością.

Działania poza pozycjonowaniem

Jeśli kampania reklamowa ma być prowadzona dobrze należy także wdrożyć działania w social mediach oraz płatną kampanię reklamową Adwords. Tylko kompleksowe działania pozwolą osiągnąć najlepsze efekty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here