Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy?

0
750
Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy?

Funkcjonowanie firmy bez korzystania z jakichkolwiek komputerów jest dziś absolutnie niemożliwe. Ze względu na mobilność sprzętu, większość przedsiębiorstw decyduje się na laptopy, które można złożyć i zabrać ze sobą na spotkanie, czy też do domu. Zakup kilku, a czasami nawet kilkunastu nowych urządzeń wiąże się jednak z dużym wydatkiem. W celu redukcji kosztów przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na laptopy poleasingowe. Czy warto kupować używany sprzęt? Co przemawia na korzyść tego rozwiązania?

Laptopy używane dla firm – czemu to się opłaca?

Przymierzając się do kupna laptopów do firmy, warto rozważyć zakup w sklepie oferującym sprzęt poleasingowy. Poniżej przedstawiono zalety takiego rozwiązania:

  • Niska cena laptopów używanych – głównym czynnikiem przekonującym przedsiębiorców do kupna używanych laptopów jest ich niska cena. Czasami koszt zakupu urządzenia jest nawet o połowę niższy niż w przypadku nowego komputera. Warto podkreślić, że niekoniecznie wiąże się to z jego niższą jakością. Laptopy poleasingowe to co prawda urządzenia używane, jednak zwykle mają nie więcej niż 2-3 lata. W tym czasie wykorzystywane były przez inne przedsiębiorstwa, w których przeważnie sprzęt nie ulega zniszczeniu tak szybko, jak w użytku prywatnym.
  • Faktura za laptopy używane dla firm – klienci regularnie nabywający używany sprzęt są przyzwyczajeni do braku możliwości otrzymania faktury. Jednak za pozyskanie laptopów poleasingowych jak najbardziej można dostać fakturę, co pozwala wliczyć ten zakup w koszty. Tym samym ostateczne ceny laptopów używanych okazują się jeszcze niższe.
  • Gwarancja na sprzęt – nawet jeżeli jakość sprzętu okaże się słabsza, niż oczekiwano, nie oznacza to straty pieniędzy wydanych na jego zakup. Pomimo iż laptopy poleasingowe są używane, ich sprzedawca daje bowiem gwarancję na sprzęt, dzięki której istnieje możliwość zwrotu wadliwych urządzeń.
  • Sprawdzone urządzenia – kupując nowy laptop, tak naprawdę nigdy nie można być pewnym jego jakości. Nowe modele po prostu nie są jeszcze sprawdzone pod kątem dłuższej eksploatacji. W przypadku laptopów używanych wiadomo, które z nich się sprawdziły, a które nie wytrzymały próby czasu.

Wybór jakości sprzętu

Warto mieć na uwadze, że sprzedawcy oferujący laptopy polesingowe posiadają w asortymencie sprzęt o zróżnicowanej jakości i odmiennym poziomie zużycia. Ceny laptopów zależą od tego, kto wyprodukował dany sprzęt, oraz jak bardzo jest on wyeksploatowany. Przeważnie laptopy posiadają odpowiednie oznaczenia, które wskazują, w jakim stanie technicznym jest dane urządzenie. Część laptopów może być w tak ciężkim stanie, iż nie ma co liczyć na ich sprawne działanie przez okres dłuższy niż kilka lub kilkanaście miesięcy. Ceny laptopów, które uznaje się za mocno zużyte, są jednak bardzo niskie, przez co nie trudno znaleźć nabywców na tego typu urządzenia. Wśród laptopów używanych dla firm pojawiają się jednak również niemal nieużywane urządzenia w doskonałym stanie, za które trzeba zapłacić nieco więcej, niemniej wciąż o wiele mniej niż za sprzęt zupełnie nieużywany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here