Dlaczego warto wynająć mieszkanie?

0
658

Większość osób wyjeżdżając na studia do innego miasta, zmaga się ze znalezieniem odpowiedniego lokum do mieszkania. Czasy, w których studenci zabijali się o akademiki, już dawno minęły, a młodzi ludzie po zakończeniu edukacji stają przed trudną decyzją. Przedłużyć umowę najmu czy starać się o kredyt na własne mieszkanie. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

W jak wynajem

Kupno mieszkania nie jest tak bardzo korzystne, jak myśli większość osób. Oczywiście znajdą się głosy, które powiedzą, że lepiej spłacać własny kredyt, niż napychać komuś kieszeń. Z tego względu pozostając w kontrze do tych wypowiedzi, prezentujemy kilka czynników, które najmocniej przemawiają za pozostaniem przy wynajmowanym lokum.

Po pierwsze brak kredytu

Kredyt, kredyt, kredyt. Pod tym jednym słowem kryje się odwieczna tęsknota za wolnością i brakiem uzależnienia od comiesięcznych rat. Spłata odsetek, niepewność na rynku finansowym. Zagłębiając się w tematykę pożyczania pieniędzy na procent, można dojść do wniosku, że problem zdolności kredytowej jest w zasadzie najmniejszym kłopotem. Wynajmując mieszkanie, nie musimy uzależniać się od banku. Na pokrycie wszystkich kosztów najmu wystarczą środki pochodzące z jednej miesięcznej pensji. Odkładając w tym czasie oszczędności, które później możemy traktować jako kapitał na własne lokum.

Możliwość zmiany lokum, metrażu i mobilność

Wynajmując mieszkanie, nie musimy martwić się powiększeniem rodziny, zmianą lokalizacji pracy czy innymi czynnikami. W każdej chwili możemy zrezygnować z danego lokum i poszukać wnętrza przystosowanego dla kilku osób lub znajdującego się bliżej biura. Pamiętaj, że innego mieszkania potrzebuje małżeństwo, a innego rodzina z trójką dzieci. Korzystając z umowy najmu, w łatwy sposób dostosujemy przestrzeń do sytuacji życiowej.

Brak formalności

Wynajmując mieszkanie, nie musisz również martwić się o opłaty związane z remontem, zakupem nowych mebli czy szeregiem napraw. Większość umów skonstruowanych jest tak, że za wszystkie wyżej wymienione elementy odpowiada właściciel.

Podsumowanie

Podsumowując, jeżeli nie jesteś przekonany do zakupu własnego mieszkania, pozostań przy wynajmowanym lokum. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione argumenty, można dojść do wniosku, że zakup powierzchni wiąże się z szeregiem ograniczeń. Wspomniana stabilizacja możliwa jest dopiero wtedy, kiedy na stałe zagości również w naszym życiu prywatnym i zawodowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here