Dlaczego warto zainstalować w firmie terminal płatniczy?

0
776

Coraz częściej płatności gotówkowe wypierane są przez transakcje bezgotówkowe. Przybywa konsumentów, którzy płacą nie tylko kartą, ale także telefonem komórkowym czy BLIKiem. Teraz, w ramach programu Polska Bezgotówkowa, zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucje publiczne mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze.

W opinii klientów, płatności bezgotówkowe są szybkie, wygodne i bezpieczne. Konsumenci nie muszą nosić przy sobie portfela wypchanego banknotami, ani martwić się, że zabraknie im gotówki podczas robienia zakupów. Jednocześnie, jak sami przyznają, w miejscu, w którym istnieje możliwość dokonania płatności kartą, są skłonni częściej robić zakupy i wydawać większe kwoty.

Okazuje się jednak, że wciąż nie wszędzie przyjmowane są płatności kartą płatniczą. Trudno jest zapłacić bezgotówkowo np. na niektórych targach, bazarach czy w niewielkich sklepach osiedlowych. Bez gotówki nie zawsze można się też obyć w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym, warsztacie samochodowym i firmie przewozowej, gdy chcemy kupić bilet u kierowcy. Tymczasem wszelkie dane wskazują, że konsekwentnie zmieniamy się w społeczeństwo bezgotówkowe.

Program Polska Bezgotówkowa dla firm i urzędów

Polacy upodobali sobie płatności kartami, zwłaszcza zbliżeniowymi. Choć pojawiły się one w naszym kraju dopiero w 2008 roku, a Polska była jednym z pierwszych krajów na świecie, w którym można się było nimi posługiwać, dzisiaj już blisko 70 proc. transakcji odbywa się w sposób zbliżeniowy. Także płatności mobilne zyskują na popularności. Polacy coraz częściej używają do płacenia telefonu komórkowego.

W odpowiedzi na ich oczekiwania ruszył program Polska Bezgotówkowa. Jest to wspólna inicjatywa wiodących na polskim rynku wydawców kart i agentów rozliczeniowych przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego.

W ramach programu, mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie ponosić kosztów za ich użytkowanie. Przez rok nie płacą także prowizji od transakcji dokonywanych kartami Visa i MasterCard.

Od września 2018 roku w programie mogą wziąć udział także urzędy i instytucje publiczne pobierające płatności. Podmioty państwowe mogą otrzymać darmowe terminale i nie płacić prowizji od transakcji kartami Visa i MasterCard aż do 31 sierpnia 2021 roku. By dowiedzieć się więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

Darmowe terminale płatnicze to duże udogodnienie, zwłaszcza dla niewielkich sklepów i lokalnych punktów usługowych, dla których instalacja terminali stanowi znaczny wydatek. Urządzenia pozwalają przyciągnąć klientów, zwiększyć zyski firmy i ułatwić klientom zakupy. Zainstalowanie terminali w urzędach sprawia z kolei, że są one postrzegane jako nowoczesne i przyjazne obywatelom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here