Dotacje z urzędu pracy na działalność gospodarcza

1
1375
Dotacje z urzędu pracy na działalność gospodarcza

Dotacje z urzędu pracy na działalność gospodarczą to gorący temat ze względu na bardzo duże zainteresowanie osób bezrobotnych tą możliwością otworzenia własnego biznesu z pomocą finansową. Obecnie jest nieduże bezrobocie, jednak osoby które pozostają bez pracy wciąż borykają się z problemami o swoją przyszłość. Co zrobić, żeby odnaleźć ścieżkę swojej kariery zawodowej. Często więc decydują się na założenie własnego biznesu, co wiąże się z koniecznością posiadania konkretnej kwoty pieniędzy na wkład w inwestycję. W obecnych czasach ludzie coraz rzadziej decydują się na kredyty nawet przy niskim oprocentowaniu RRSO. Często spłata zobowiązań może prowadzić do kłopotów finansowych dlatego jeśli decydujemy się na otworzenie własnej działalności gospodarczej to lepiej pomyśleć o skorzystaniu z pomocy finansowej z urzędu pracy, czyli bezwrotnej dotacji.

Gdzie szukać informacji na temat dotacji z urzędu pracy na działalność gospodarczą?

Najwięcej informacji na temat dotacji z urzędu pracy znajdziemy w sieci internetowej, jeśli jednak zależy nam na szczegółowych danych powinniśmy śledzić oficjalną stronę naszego urzędu pracy. Najczęściej w zakładce aktualności lub oferty dla bezrobotnych znajdują się informacje na temat konkursu na dotację z urzędu pracy na działalność gospodarczą. To tam odnajdziemy konkretne terminy składania wniosków oraz informacje na temat warunków, które należy spełnić by przystąpić do konkursu na dotacje z urzędu pracy. Najlepiej czerpać informacje u źródła, ponieważ często dotacje pochodzą z różnych instytucji, które nadzorują proces przyznawania dotacji oraz monitorują działalność założonej firmy przez osobę, która skorzystała z dotacji z urzędu pracy. Dotacje mogą pochodzić na przykład z Unii Europejskiej lub Funduszu Pracy. Warunki przyznawania dotacji mogą się znacząco różnić, dlatego należy dokładnie zapoznać się z wymogami urzędu pracy. Jeśli na stronie nie odnajdziemy satysfakcjonującej ilości informacji, zawsze możemy udać się osobiście do urzędu pracy i tam zasięgnąć porady. Pracownicy urzędu pracy chętnie udzielają wszelkich informacji na temat konkursów na dotacje na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Jakie są najczęściej spotykane są warunki na podstawie których przyznawane są dotacje na otworzenie własnej działalności gospodarczej?
Każdy konkurs w urzędzie pracy posiada zapisane w regulaminie warunki przyznawania pomocy finansowej oraz każdy z regulaminów z warunkami konkursu różni się od siebie, dlatego warto zawsze zapoznać się z aktualnym regulaminem konkretnego konkursu na dotacje. Najczęściej powtarzającymi warunkami są:

  • przedziały wiekowe
  • miejsce zamieszkania na terenie obejmującym urząd pracy w którym ogłoszono konkurs
  • status bezrobotnego
  • wiedza i doświadczenie z zakresu dziedziny w jakiej chce się działać ze swoim biznesem
  • posiadanie biznesplanu wraz z kosztorysem
  • dostosowanie wydatkowania dotacji na poszczególne rzeczy, często coś jest wykluczone np. zakup samochodu lub dużej ilości towaru.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here