Jak napisać dobre CV? [Wzór DOC, PDF]

1
3703

Dobre CV bywa przepustką do ciekawej kariery. Jak je napisać? Jakich pułapek powinniśmy zawsze unikać? Oto garść praktycznych porad dla każdego z nas.

Prawda po nad wszystko

Ludzie bardzo często koloryzują swoje CV. Najczęściej kłamią w sprawie znajomości języków obcych czy obsługi programów komputerowych. Kłamstwo to najgorsze co możemy zrobić. Ono wcześniej czy później wyjdzie na jaw, a w takim przypadku jesteśmy spaleni już na starcie u potencjalnego pracodawcy. Nikt nie chce współpracować z kłamcą.

Druga ważna kwestia to zdjęcie. Bardzo często to właśnie ono przyciąga wzrok rekrutera. Czy to oznacza, że fotografia z wakacji na słonecznej plaży to idealna opcja? Oczywiście, że nie… Rozmowa o pracę to sytuacja formalna, a więc zdjęcie powinno do niej pasować. Wybierzmy takie zdjęcie, które przedstawia nas jako profesjonalistę. Jeżeli nie dysponujemy taką fotografią w naszym archiwum, to warto wybrać się do fotografa. Wykonanie takich zdjęć nie kosztuje dużo. Ta inwestycja bardzo szybko nam się zwróci.

Kolejny ważny szczegół to adres poczty elektronicznej. Osoby, które biorą udział w rekrutacji bardzo często podają adresy typu słodka.królewna@adres.pl czy dzikiwariat@adres.pl. Zdecydowanie lepiej będzie się prezentował adres poczty elektronicznej, który będzie zawierał nasze imię i nazwisko.

Dobre pierwsze wrażenie

Przygotowując swoje CV zadbajmy o to aby całość wyglądała estetycznie i schludnie. Nie szalejmy z kolorami i krojami czcionek. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Warto skorzystać z darmowego kretora CV. Bez problemu znajdziemy niejeden w Internecie. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, wpisać nasze dane i wgrać zdjęcie. Po kilkunastu minutach otrzymujemy spójnie wyglądający dokument, który będziemy mogli pokazywać z duma na każdej rozmowie o pracę.

Pytania na rozmowie o pracę

W gotowych szablonach CV bardzo często znajdziemy rubrykę zatytułowaną „Zainteresowania”. Wiele osób całkowicie ją ignorują. A to duży błąd. Nasze zainteresowania i pasje bardzo dużo mówią o nas jako o ludziach. Być może nauka języka koreańskiego nie przyda nam się na nowym stanowisku pracy, ale za to pozwoli nam się wyróżnić spośród całego morza konkurentów na daną posadę.

Wzory / szablony CV [PDf, DOC]

Wzór / Szablon CV – DOC

Wzór / Szablon CV – DOCX

Wzór / Szablon CV – PDF

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here