Jak wydzielić środki na inwestycje przy relatywnie niedużych zarobkach?

0
519
Jak wydzielić środki na inwestycje przy relatywnie niedużych zarobkach?

W pewnym momencie naszego życia przychodzi czas, kiedy myślimy o tym, aby zainwestować w przyszłość, czy to z myślą o nas, czy naszych dzieci. Operując dużymi pieniędzmi nie jest trudno o zakup dóbr, które są dobrą lokatą (jak np. nieruchomości). Co jednak zrobić, kiedy nasze zarobki nie pozwalają na duże jednorazowe inwestycje? Jak i w co zainwestować, aby jednocześnie nie nadwyrężyć budżetu domowego?

Aby zacząć inwestować, najpierw należy zaoszczędzić

Niełatwym zadaniem jest znalezienie pieniędzy na inwestycje, jeśli tak naprawdę nie posiadamy nadprogramowych oszczędności. Może to być szczególnie trudne do zrealizowania, kiedy nasze zarobki są niewielkie. Trudne, ale nie niemożliwe. Jeśli chcemy na poważnie zacząć myśleć o inwestowaniu, to na sam początek musimy wiedzieć, że mamy pełną kontrolę nad domowym budżetem. Takiego stanu możemy być pewni, jeśli nie mamy żadnych zobowiązań wobec banków czy innych instytucji finansowych lub ograniczyliśmy takowe do minimum. Kolejnym krokiem jest monitorowanie wpływów i wydatków oraz skrupulatne planowanie tych drugich. Takie zachowanie pozwoli na określenie naszych comiesięcznych oszczędności, które ze spokojem możemy przeznaczyć na zakup metali szlachetnych takich, jak np. złoto inwestycyjne.

Srebrne monety bulionowe – dobra inwestycja na początek

Monety inwestycyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy zacząć swoją przygodę na rynku inwestycji – nie są jednorazowo bardzo kosztowne, a ich zakupu możemy dokonywać co jakiś czas, kiedy będziemy pewni, że możemy sobie pozwolić na ulokowanie pieniędzy w kolejnej inwestycji. Jeśli początkowo możemy przeznaczyć mniejsze sumy na ich kupno, to dobrym pomysłem jest, aby zakupić srebrne monety, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i dodatkowo są przystępne cenowo.Nie posiadając dużego rozeznania na rynku warto jest mimo wszystko zrobić chociaż małą początkową analizę pozwalającą na dokonanie odpowiedniej inwestycji. Należy szukać monet, które są unikalne, jak np. srebrny MapleLeaf będący w ofercie 79th Element, który został wykonany na 30-lecie wybicia swojego złotego odpowiednika. Warto rozglądać się za takimi egzemplarzami z uwagi na to, że są one bardzo cenne w perspektywie czasu – wybijanie przez mennicę przez pewien okres np. w celu uwiecznienia mającego duże znaczenie wydarzenia, takiego, jak choćby jubileusz.

Srebrne monety bulionowe – dobra inwestycja na początek

Złote monety – inwestycją przy trochę większych oszczędnościach

Jeśli jesteśmy pewni, że mamy „wolne” oszczędności pozwalające na zainwestowanie większej sumy pieniędzy lub też lokowaliśmy swój kapitał przez pewien czas w srebrne monety i teraz chcemy poszerzyć naszą perspektywę, to za kolejny krok możemy obrać sobie zakup złotych monet. Pewną lokatą okażą się być te, które cieszą się największą popularnością zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju. Do takich monet zalicza się z pewnością Krugerrand, który uchodzi za najpopularniejszą monetę inwestycyjną na Starym Kontynencie. Do wyboru są egzemplarze o wadze 1/10, ¼, ½ oraz 1 uncji. Krugerrand 1ozwykonany jest z czystego złota o próbie 916, resztę stopu stanowi miedź, która sprawia, że jest on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Kolejną pewną inwestycją jest należąca do najbardziej pożądanych w Europie – moneta Philharmoniker wybijana przez istniejącą od ponad ośmiuset lat austriacką mennicę MünzeÖsterreich.Moneta Wiedeńscy Filharmonicy wytwarzana jest z 24-karatowego złota o próbie 999,9. Występuje w wariantach 1 oz, ½ oz oraz 1/10 oz, co daje duży zakres w wyborze inwestycji odpowiedniej w danym czasie do naszego portfela.

Monety bulionowe to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku inwestycji. Na stronie https://79element.pl/można znaleźć szeroki wybór monet z dokładnym ich opisem bardzo pomagającym w podjęciu najlepszej dla siebie decyzji. A świadome zakupy z kolei nie obciążą bardzo naszej poduszki finansowej, natomiast w przyszłości zaprocentują najczęściej niezmiennie wysoką wartością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here