Jaki laptop wybrać?

0
763

Laptopy cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób korzysta z nich an co dzień nie tylko w pracy, ale także w domu.

Z uwagi na to, ze są to urządzenia mobilne, można je ze sobą zabrać także w podróż, czy na urlop. Oczywiście nie zachęcamy nikogo do pracy podczas wolnych dni, ale laptop może się czasem przydać także na urlopie. Jaki laptop wybrać?

Na co zwrócić uwagą na zakupach?

W zależności od tego, jakie podzespoły zostaną zainstalowane na laptopie, będzie go można wykorzystywać do pracy, obróbki zdjęć czy filmów, do gier. Laptop, który ma służyć przede wszystkim do grania powinien mieć przede wszystkim bardzo mocny procesor oraz wydajną i kompatybilną kartę graficzną. Na zakupach należy zwrócić również uwagę, czy ma on dużo pamięci RAM. Laptop, który będzie wykorzystywany do pracy biurowej na pewno powinien mieć więcej portów niż ten do gier. W przypadku laptopa do pracy porty te są niezbędne do tego, aby można było do laptopa podłączyć urządzenia peryferyjne: dysk zewnętrzny, myszkę, drukarkę. Decydując się na zakup laptopa należy podjąć również decyzję o tym, czy wybrać laptop z system operacyjnym czy bez. Osoby, które chcą mieć pewność, że laptop będzie działał bez zarzutów, powinni postawić na model z wgranym systemem. Ci, którzy szukają oszczędności mogą wybrać laptop bez systemu operacyjnego. Kolejna kwestia to przekątna ekranu. Jeśli laptop ma służyć do prac z grafiką komputerową, gier, oglądania filmów, to przekątna ekranu powinna wynosić przynajmniej 15, 6 cali. W zależności od zastosowania laptopa należy też wybrać jego pamięć. Wysoki komfort pracy zapewnia 8 GB pamięci RAM. Jeśli jednak będzie wykorzystywany do pracy z zaawansowanymi programami graficznymi, to koniecznie trzeba zainwestować w taki, który ma od 12 GB pamięci RAM.

Laptop nowy czy poleasingowy?

Osoby zainstalowane kupnem laptopa mają do wyboru modele nowe oraz poleasingowe. Laptopy poleasingowe to oferta bardzo kusząca. Taki laptop można bowiem kupić za zdecydowanie niższą cenę niż nowy. Szczególnie dużo mogą zaoszczędzić osoby, które zainteresowane są kupnem laptopa biznesowego. Tego typu laptopy to z reguły modele, które są bardzo funkcjonalne, wyposażone w najnowszej generacji podzespoły i mające wzmocnioną obudowę. Na pewno więc tego typu laptop poleasingowy warto kupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here