Jubileusz firmowy – jak go zorganizować, aby był niezapomniany?

0
1000

Firmowe jubileusze są okazją do pochwalenia się swoimi osiągnięciami przed ważnymi kontrahentami i partnerami biznesowymi, mediami, a także opinią publiczną. Konieczne jest zatem zorganizowanie takiego wydarzenia w sposób profesjonalny i zaplanowany. Wszystkie elementy są ważne zarówno pochwalenie się dotychczasowymi sukcesami biznesowymi, jak i podkreślenie zaangażowania w akcje charytatywne, co niewątpliwie buduje prestiż firmy. Jednak to nie jedyne kwestie o które trzeba zadbać. Ważne są również te bardziej prozaiczne jak catering oraz napoje idealne na imprezy. Wśród nich nie może zabraknąć firmowych, dodawanych jako gadżety reklamowe. Zatem dziś zajmiemy się kwestią organizacji jubileuszu firmy. Jak przygotować wszystko, aby w branży pamiętało się o nim długo?

Po pierwsze: przypomnienie o dotychczasowych sukcesach

W przypadku jubileuszu warto wspomnieć o dotychczasowej historii firmy, jej początkach i pierwszych sukcesach aż do tych teraźniejszych. Oczywiście całość powinna być podana zaproszonym gościom w atrakcyjnej formie, dlatego warto postarać się chociaż o przygotowanie multimedialnej prezentacji ze zdjęciami, a najlepiej filmu z wypowiedziami obecnych i byłych pracowników. Film promocyjny może zawierać ciekawe zdjęcia przedsiębiorstwa wykonane przy użyciu drona. Wybór sposobu prezentacji jest zależny przede wszystkim od budżetu firmy na tego typu działalność. Z pewnością może być on wykorzystany nie tylko przy tej okazji, ale również na targach branżowych czy prestiżowych targach pracy. Zatem może być to inwestycja długofalowa.

Po drugie: zaproszenie ważnych gości, którzy przedstawią ciekawe plany inwestycyjne lub dotyczące współpracy

Kolejną istotną kwestią jest zaproszenie na jubileusz ważnych gości. Zatem dobrze jeśli pojawią się władze miasta, a także osoby, które promują firmę swoim wizerunkiem, jeżeli na tego rodzaju marketing przedsiębiorstwo się decyduje. Wśród gości powinni znaleźć się przedstawiciele firm, które zamierzają podjąć długofalową współpracę. Dlatego dobrze jeśli wspólny biznes jest na etapie finalizacji. Wtedy można go przedstawić szerszemu audytorium, a następnie na oczach zaproszonych gości i mediów podpisać umowę.

Po trzecie: zadbanie o kwestie związane z cateringiem

Poza historią i planami na przyszłość ważną kwestię stanowi po prostu zwyczajny bankiet. Warto zadbać o jak najbardziej wykwintne menu. Jeśli firma ma zasięg międzynarodowy elementami cateringu mogą być dania ze wszystkich Państw, gdzie ma swoje siedziby. Podobnie jeśli planuje się współpracę z partnerem zagranicznym zaproszonym na uroczystość warto ugościć go odpowiednim menu pochodzącym z jego kraju. Uniwersalnym rozwiązaniem jest oczywiście polska kuchnia, która niezależnie od obecności zagranicznych gości również powinna mieć swoje miejsce na stole. Trzeba oczywiście zadbać o napoje na imprezy. Zamiast tych tradycyjnych, które często są stawiane na stołach. Można postawić na własny napój z logo, samodzielnie skomponowany, który jest także elementem promocji firmy. Oczywiście nie może zabraknąć także wykwintnych alkoholi.

Po czwarte: zorganizowanie charytatywnej licytacji na rzecz wspieranej przez firmę fundacji

Po części głównej na jubileuszu firmowym warto zorganizować aukcje charytatywną. Jeśli firma otwarcie nie angażowała się dotąd w taką działalność, to impreza rocznicowa jest doskonałym momentem na jej rozpoczęcie. Można nawiązać współpracę z fundacją działającą w mieście. Na licytacje mogą trafić przedmioty związane z działalnością firmy, a także prezenty od ważnych zaproszonych gości. Takie wydarzenia pozytywnie wpływają na wizerunek każdego przedsiębiorstwa. Osoby biorące udział w licytacji, którym nie uda się żadnej wygrać mogą otrzymać od firmy pakiet gadżetów w torbie reklamowej z logo. Wśród nich mogą być także napoje na imprezy z logo.

Po piąte: tradycyjny bal dla zaproszonych gości

Na sam koniec odświętnie ubrani goście i pracownicy mogą wziąć udział w balu. Oczywiście można postawić na inną formę np. koncert charytatywny. Wszystko zależy od tego jaki charakter ma impreza i czy goście zostali uprzedzeni o jej formalnym charakterze.

Rocznicowa impreza firmowa może być niezapomniana. Wystarczy zadbać o odpowiednią organizację punkt po punkcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here