Komputery stacjonarne – czemu nadal warto zainwestować w klasycznego „Peceta”

0
6158
Komputery stacjonarne - czemu nadal warto zainwestować w klasycznego „Peceta”

Chociaż żyjemy w erze sprzętów mobilnych, w której nikt nie wyobraża sobie bytu bez laptopa, smartfona i tabletu, to trzeba przyznać, że takie dinozaury jak komputery stacjonarne, w dalszym ciągu radzą sobie doskonale. Czy zastanawialiście się kiedyś, czemu tak wygląda sytuacja i co jest w nich tak spektakularnego, że sklepowe półki w dalszym ciągu ugięte są od tego typu asortymentu? 

Odpowiedzi jest wiele, a my z przyjemnością przedstawimy Wam kilka opcji i może ktoś odnajdzie między wierszami atuty, motywujące do inwestycji w klasycznego “peceta”. Czasem narzędzia mogą być zaskakująco prymitywne lub pochodzić z poprzedniej epoki, jednak póki sprawdzają się one doskonale w pracy, to warto z nich korzystać. 

Stacjonarne miejsca pracy i minimalizacja kosztów

Wielu pracodawców w dalszym ciągu nie wyobraża sobie zatrudnienia pracowników, którzy swoje obowiązki będą wykonywać zdalnie. Chociaż jest to minimalizacja kosztów, przestrzeni i wielokrotnie czasu, to posiadanie fizycznie podwładnych obok siebie, daje w pewnym sensie komfort psychiczny i poczucie władzy – chodzi w dużej mierze o nadzór, lecz jeśli wszystko jest na czas, to czemu nie zaufać swoim pracownikom? Cóż, nie nam to oceniać. 

Jeśli praca polega na wypełnianiu, drukowaniu i przesyłaniu dokumentów, plików i prostych formuł lub prezentacji, to wybór mało skomplikowanego, a wręcz prymitywnego komputera stacjonarnego jest jak najbardziej uzasadniony – laptop jest po prostu o wiele droższy.  Ciężko jest także wyobrazić sobie pracowników infolinii, którzy całymi dniami maksymalnie eksploatują laptopy za pomocą wymagających systemów BCM itp. Do takich zadań doskonałym wyborem będzie m.in. taki model jak Dell Vostro 3670 (sprawdź tutaj: https://gigam.pl/18-vostro), posiadający 4 GB pamięci RAM, procesor Intel Core i3, 1 TB pojemności dyskowej i wyposażenie niezbędne do wydajnej pracy biurowej. 

Do domu i dla bardziej wymagających użytkowników

Każdy czasem lubi pograć w gry lub surfować w niedzielny wieczór po sieci, mając otwarte kilkanaście kart z ulubionymi portalami internetowymi. Chcąc mieć możliwość odpalania popularnych tytułów nie martwić się o lagi, warto zainwestować w nieco lepszy model komputera. Świetnym pomysłem przy takim obrocie spraw będzie Dell Precision T3430 (dostępny na przykład tutaj: https://gigam.pl/20-precision)

Czemu jest on lepszy od laptopa do domu lub biura? Ponieważ w cenie poniżej 4 tysięcy złotych, ciężko będzie znaleźć model mobilnego komputera o takich parametrach. Użytkownicy otrzymują od producenta 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 256 GB SSD i bardzo mocny procesor Intel Core i5 – dodatkowo może zostać on rozbudowany do bardzo wysokiego poziomu, co w przypadku laptopów nie zdarza się zbyt często. 

Wymieniać można jeszcze długo, podając ciekawe przykłady takich modeli jak Dell Precision 5720, który jest komputerem stacjonarnym w monitorze, lecz wybór należy ostatecznie do Was. Naszym zdaniem komputery stacjonarne w dalszym ciągu mają się doskonale, gdyż można je swobodnie rozbudowywać i są o wiele tańsze, dzięki czemu ich oferta jest bardziej atrakcyjna dla wymagających klientów pod względem finansowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here