Nad czym warto się zastanowić przed wynajmem biura?

0
906

Prowadzenie własnej działalności, początkującego przedsiębiorstwa lub chęć wystartowania z biznesem wiążę się z wieloma elementami dotyczącymi odpowiedniego rozwoju firmy, oraz dogodnego miejsca do pracy. Ostatnia kwestia jest niezwykle ważna, ponieważ biuro to przestrzeń, w której Ty i Twoi pracownicy będziecie spędzać większość swojego czasu. Adres wpisany w CEIDG stanowiący miejsce wykonywania działalności gospodarczej powinien spełniać kilka kryteriów. Na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę o wynajem biura? Zapraszamy do lektury.

Dokładnie przeczytaj umowę

Czytanie umowy opiera się na dokładnym przestudiowaniu wszystkich elementów łącznie z tym, co napisane przysłowiowym ,,małym drukiem”. Pierwszym i najważniejszym elementem każdej umowy najmu, jest zapis, który gwarantuje możliwość prowadzenia działalności w danym lokalu. Z tego względu warto wybrać ofertę firmy, zajmującej się lub posiadającej własne przestrzenie biurowe. Unikniesz w ten sposób podpisania umowy z osobami prywatnymi, które wynajmując swój lokal, nie wiedzą, że wykorzystywanie mieszkania w takich celach może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Wypowiedzenie umowy już na samym starcie działalności może być kiepskim początkiem.

Kruczki prawne

Kolejnym etapem na drodze do wynajmu przestrzeni biurowej, jest sprawdzenie tytułu prawnego do posiadania lokalu, przez osobę, z którą podpisujesz umowę. Brzmi dziwnie? Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Wyobraź sobie, że podpisujesz dokument o wynajem, a okazuje się, że osoba wynajmującą, sama jest najemcą, lub taką samą umowę dopełniła z innym przedsiębiorcą. Z tego względu po raz kolejny polecamy korzystać z usług sprawdzonej firmy. Unikniesz w ten sposób dodatkowych nerwów i kosztów związanych z zerwaniem dokumentu.

Biuro i jego aranżacja

Ostatnim elementem, jaki należy rozważyć przed podpisaniem umowy o wynajem biura, jest kwestia związana z mediami i możliwością aranżacji przyszłego miejsca pracy. Pamiętaj, że korzystając z usług sprawdzonej firmy, masz pewność, że wszystkie koszty zostaną przedstawione w sposób z góry jasny i klarowny. Dodatkowo większe firmy dysponujące lokalami biurowymi na wynajem mogą zachęcać zniżkami, ze względu na wynegocjowane niższe opłaty za media.

Oprócz kosztów powinieneś zastanowić się również nad ilością pracowników, których chcesz zatrudnić i na tej podstawie wybrać odpowiedni lokal. Możliwość aranżacji jest niezwykle istotna w kontekście spotkań z klientami (sala konferencyjna) lub rozlokowaniu pracowników w wygodnym open space. Zgodę na wszystkie niezbędne modyfikacje uzyskasz, korzystając z usług najemcy, posiadającego lokale przystosowane pod wynajem o charakterze biurowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here