Pieczątka firmowa – dlaczego warto ją mieć?

0
1061
Pieczątka firmowa – dlaczego warto ją mieć?

Posiadanie pieczątki nie jest obowiązkiem przedsiębiorców, jednak wielu właścicielom firm byłoby bardzo ciężko obyć się bez niej. To niezwykłe ułatwienie w codziennej pracy, które pozwoli zaoszczędzić czas, a jednocześnie doda działalności prestiżu. Dowiedz się, jakie są korzyści z posiadania pieczątki firmowej.

Prestiż i elegancja

Pieczątka to przede wszystkim potwierdzenie tego, że Twoja firma jest poważną instytucją. Stawiając stempel na urzędowym dokumencie, fakturze czy zwyczajnej korespondencji, dodajesz jej wiarygodności i bardziej eleganckiego wyglądu. Koniecznie zainwestuj w pieczątkę firmową, jeżeli chcesz zrobić dobre wrażenie na klientach i partnerach biznesowych, a także, jeśli zależy Ci na poważnym traktowaniu w urzędzie czy banku.

Oszczędność czasu i energii

Pieczątka to przede wszystkim ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy. Każdy biznesmen wie, jak przytłaczająca może się stać ilość dokumentacji związanej z prowadzeniem działalności. Faktury, rachunki, umowy, deklaracje i inne dokumenty przygotujesz znacznie szybciej z użyciem wygodnej pieczątki. Wiele z nich wymaga podania nie tylko pełnej nazwy firmy, ale też adresu jej siedziby czy numerów NIP i REGON. Zamiast uzupełniać je za każdym razem odręcznie, możesz przystawić odpowiednią pieczątkę. Zastąpi ona też podpis, dzięki czemu będzie nieoceniona zarówno w oficjalnych kontaktach np. z urzędami, jak i w korespondencji z kontrahentami.

Pieczątka jak wizytówka

W treści stempla firmowego możesz umieścić w zasadzie dowolne informacje. Tradycyjnie znajdują się na nim:

  • pełna nazwa firmy,
  • adres siedziby,
  • NIP,
  • REGON.

Pieczątki imienne zawierają też imię i nazwisko osoby, do której należą, a często także jej stanowisko lub tytuł naukowy. Dodatkowo na pieczątce możesz umieścić:

  • numer telefonu,
  • adres e-mail,
  • adres strony internetowej,
  • logo firmy.

Dane kontaktowe sprawią, że kontrahenci i potencjalni klienci będą mieli łatwiejszą drogę do zapoznania się z Twoją ofertą lub zadania dodatkowych pytań. Taka pieczątka odbita na papierze może też zastąpić oficjalną wizytówkę w awaryjnych sytuacjach. Nowoczesne pieczątki, np. oferowane przez firmę Modico, nie tylko zapewniają wygodę użytkowania i wyrazistość każdej odbitki, ale są też zamknięte w atrakcyjnych i lekkich obudowach, które można zawsze mieć przy sobie. Logo może być zaś dodatkowym, atrakcyjnym elementem, który pomoże Ci budować wizerunek marki, a jednocześnie sprawi, że stempel wyróżni się spośród innych.

Wyrobienie pieczątki to niewielki koszt, a ogrom korzyści. Nowoczesny model posłuży Ci przez wiele lat. Dlatego na pewno jest to drobiazg, o który warto zadbać przy zakładaniu firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here