Pomoc prawnika z Rzeszowa – ważne wsparcie dla każdej firmy

0
969

Przedsiębiorcy, co do zasady, często potrzebują wsparcia prawnego. Istnieje wiele zawiłych kwestii nierozerwalnie związanych z samą istotą prowadzenia działalności gospodarczej, odnoszących się do bardzo skomplikowanych przepisów prawa. Dlatego też doświadczony prawnik w Rzeszowie oferuje wsparcie dla przedsiębiorców, niezależnie od profilu działalności ich firmy. Oferta dla biznesu zazwyczaj jest skierowana do każdego przedsiębiorcy, bez względu na to, jaką formę prawną formalnie przybrała. Na obsługę prawną mogą więc liczyć przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne, spółki prawa handlowego, fundacje oraz stowarzyszenia.

Co można w praktyce znaleźć w ofercie dla firm?

Przygotowywanie umów i innych dokumentów

Podstawą działalności każdego podmiotu gospodarczego jest sformułowanie odpowiednich dokumentów, na mocy których firma będzie świadczyć swoje usługi. Warto działać w oparciu o sprawdzone drafty umów oraz regulaminów. Bardzo ważne jest to, aby dokumenty w oparciu, o które działa firma, były zgodne z przepisami prawa, ale też, aby w jak największym stopniu zabezpieczały interesy przedsiębiorcy. Przedsiębiorca może zwrócić się do kancelarii prawnej z jednorazową prośbą dotyczącą opracowania takiego dokumentu. Jeśli jednak firma przez cały czas rozszerza profil swojej działalności lub też każdorazowo przy indywidualnych zleceniach negocjuje warunki umów ze swoimi partnerami biznesowymi – bardziej korzystna będzie stała współpraca. Wówczas rola prawnika sprowadza się do opracowania dokumentów odpowiednio zabezpieczających interesy klienta kancelarii.

Szczególnymi dokumentami są również umowy sprzedaży udziałów spółki lub też takie umowy cywilne jak umowa najmu, dzierżawy czy użyczenia.

Wsparcie przy windykacji należności

Monitorowanie zaległości płatniczych kontrahentów jest kluczem do uzyskania przez firmę lepszej płynności finansowej. Dlatego także i w tym przypadku przedsiębiorca może skorzystać ze wsparcia kancelarii prawnej. Prawnik może podjąć dialog z dłużnikiem, może sformułować wezwanie do zapłaty. W przypadku braku skuteczności tego rodzaju działań – Kancelaria może skierować sprawę do sądu, opracować całą strategię procesową i reprezentować interesy przedsiębiorcy, kiedy sprawa trafi na wokandę. W razie konieczności doradzi też, czy warto składać apelację, a także sformułuje wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Jedną z kancelarii, która posiada w swojej ofercie wsparcie dedykowane przedsiębiorstwom jest LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny. Jest to kancelaria mająca swoją siedzibę w Rzeszowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here