Ubezpieczenie na życie- kiedy warto je wykupić?

1
1182
Ubezpieczenie na życie- kiedy warto je wykupić?

Ubezpieczenia na życie są w ostatnich latach coraz bardziej popularnymi produktami firm ubezpieczeniowych. Firmy właściwie prześcigają się w ofertach, by dopasować produkt jak najbardziej pasujący do oczekiwań swoich klientów.

Czy warto inwestować w ubezpieczenie na życie?

Wiele osób, z którymi kontaktują się przedstawiciele firm ubezpieczeniowych zastanawiają się, czy warto decydować się na dodatkowe ubezpieczenie. Przecież pracodawca, opłacając składki w ZUS z tytułu zatrudnienia, zabezpiecza nas na wypadek np. choroby. Gdy dostaniemy zwolnienie lekarskie wówczas możemy przecież liczyć na wypłatę zasiłku chorobowego. Jednak czy to nam wystarczy? Zasiłek chorobowy wypłacany jest w pełnej wysokości wynagrodzenia tylko w niektórych przypadkach. Nie obejmują one np. długotrwałej choroby, a wiadomo, że przebywanie na zwolnieniu lekarskim spowoduje, że za ten okres nasze wynagrodzenie będzie niższe. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Jak to zrobić? Wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie na życie- zalety

Zalet ubezpieczeń na życie jest wiele. Wśród najczęściej wskazywanych jest zabezpieczenie finansowe najbliższych, które zostanie wypłacone po śmierci ubezpieczonego. Jednak coraz częściej ubezpieczenia to zdecydowanie szerszy pakiet pomocy w trudnych sytuacjach. Ubezpieczenie na życie Avivy pozwala na zabezpieczenie także w innych sytuacjach. Ochrona ubezpieczenia na życie obejmować może także prywatną opiekę medyczną, pomoc w pokryciu kosztów leczenia ciężko i długotrwale chorej osoby. Dodatkowym atutem ubezpieczeń jest możliwość uzyskania środków finansowych za pobyt w szpitalu. Ciekawą opcją oferowaną coraz częściej przez ubezpieczycieli jest zabezpieczenie finansowe, które ma zapewnić ochronę związaną z utrzymaniem odpowiedniego standardu życia. Oferta polega na tym, że ubezpieczyciel gwarantuje osobie ubezpieczonej, że jeśli na skutek wypadku lub choroby straci ona możliwość zarobkowania na swoje utrzymanie, wówczas możliwe będzie uzyskanie środków z ubezpieczenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here