Ubezpieczenie upraw i sprzętu rolniczego – co gwarantują?

0
984

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego związane jest z wieloma niebezpieczeństwami, jakie mogą dotknąć uprawy, hodowlę czy też sprzęt oraz nieruchomości, powodując znaczne straty. Aby zabezpieczyć się przed ich skutkami, warto zdecydować się na wykupienie dobrej polisy rolniczej.

Praca w rolnictwie uzależniona jest w dużej mierze od czynników, na które rolnik nie ma wpływu. Wśród nich znajdują się w szczególności warunki atmosferyczne oraz ich skutki, na przykład nawałnice, powodzie, susza czy trąby powietrzne. Rolnik nie może się w pełni przed nimi zabezpieczyć, jednak może zabezpieczyć się przed stratami finansowymi wynikającymi z potencjalnych szkód. Wybierając ubezpieczenie (np. takie, jak te oferowane przez CUK Ubezpieczenia) uzyska zwrot środków lub rekompensatę finansową, w przypadku wystąpienia sytuacji losowej.  

Jakie ubezpieczenia mają do wyboru rolnicy?

Aktualnie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie pełną gamę specjalnych polis ubezpieczeniowych przeznaczonych dla rolników.

Rodzaje ubezpieczeń rolniczych:

  • ubezpieczenia upraw,
  • ubezpieczenia maszyn rolniczych,
  • ubezpieczenia budynków rolnych,
  • ubezpieczenia OC rolnika.

Ubezpieczenia rolnicze pozwalają rolnikom na uzyskanie odpowiedniej ochrony w momencie, gdy dochodzi do konkretnych zdarzeń, na przykład suszy czy nawałnic niszczących uprawy czy też pożarów lub kradzieży sprzętu rolniczego. Wówczas ubezpieczyciel wypłaca rolnikowi określone odszkodowanie.

Dokładne informacje dotyczące zakresu konkretnych ubezpieczeń rolniczych można znaleźć w OWU, dlatego należy zapoznać się z nimi przed ostatecznym podpisaniem umowy z ubezpieczycielem.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie rolnicze?

W związku z tym, że na rynku znajduje się wiele wariantów ubezpieczeń rolniczych, warto zapoznać się z różnymi z nich, by wybrać najkorzystniejsze. W tym celu można skorzystać z pomocy firm ubezpieczeniowych, które zajmują się analizowaniem różnych ofert i doradztwem w wyborze polis.

Takie usługi oferuje rolnikom agencja CUK Ubezpieczenia, która zajmuje się porównywaniem ofert u ubezpieczycieli oraz fachowym doradztwem ubezpieczeniowym. Sprawdź, jaka polisa rolna będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here