WYBIERAMY ODPOWIEDNIE BIURKO DO PRACY

0
701

Przynajmniej połowa z nas spędza codziennie przy biurku od kilku do nawet kilkunastu godzin. Siedzenie w jednej pozycji podczas pracy przy komputerze może być uciążliwe i negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Nasilające się bóle kręgosłupa, drętwienie nóg, łamanie w plecach, problemy z koncentracją – wygodne krzesło i ergonomiczne biurko mogą zapobiec wszystkim tym problemom i sprawić, że swoją pracę będziemy wykonywać z większym zapałem.

Biurko idealne – wypadkowa funkcjonalności i indywidualnych preferencji

Niektórzy preferują proste blaty wsparte jedynie na nogach, bo nie lubią być rozpraszani podczas pracy, inni nie obejdą się bez licznych szuflad, dzięki którym wszystkie ważne dokumenty i niezbędne przybory będą mieli na wyciągnięcie ręki. Kształt nowoczesnego biurka i jego funkcje zależą od rodzaju wykonywanej pracy, osobistych preferencji, a także ilości dostępnego w pomieszczeniu miejsca. Sam blat musi być na tyle długi i szeroki, by zmieścił się na nim ekran, klawiatura (chyba że zdecydujemy się na model z wysuwaną półką na klawiaturę spod blatu) oraz dodatki (notatnik, kalendarz, kubek herbaty).

Najpopularniejsze modele biurek do pracy

Do najpopularniejszych modeli należą biurka prostokątne (które można umieścić w którymkolwiek miejscu pokoju), mniejsze biurka kwadratowe, te zbudowane na planie wielokąta, a także biurka narożne (które umieszczamy w rogu pomieszczenia, przez co nie zajmują dużo miejsca) czy te, kształtem przypominające trapez (w ich węższej części zwyczajowo umieszczamy monitor komputera, zaś przed nim mamy większą swobodę i dostatek miejsca).

Biurko siedząco-stojące – najnowszy krzyk mody

Zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i motywację. Dlatego też coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest biurko przeznaczone do pracy siedząco-stojącej. Blat zamontowany na hydraulicznych ruchomych szynach pozwala na zmianę jego położenia za pomocą naciśnięcia jednego przycisku i wybranie optymalnej wysokości. Praca siedząco-stojąca dobrze wpływa na naszą kondycję (pomaga spalić kalorie), niweluje ryzyko chorób sercowych oraz obniża dolegliwości wynikające z nieprawidłowej postawy.

Biurko szefa – uprzedmiotowienie władzy

Niegdyś masywne biurka były symbolem władzy – szefowie spółek, prezesi i wysoko postawieni urzędnicy chowali się za ogromnymi, ciężkimi meblami, które stanowiły wizualny ekwiwalent ich pozycji i swoimi rozmiarami przytłaczały wszystkich interesantów. Dziś meble takie odchodzą do lamusa, bo wysoko postawione persony starają się wzbudzać bardziej przyjazne odczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here