Pożyczka na święta

0
4926

Listopad to moment, w którym coraz częściej zaczynamy myśleć o świątecznych przygotowaniach. Nie ma się co dziwić, w końcu centra handlowe i programy telewizyjne z wolna rozpoczynają atak na naszą wyobraźnię. Co jednak w przypadku, gdy nasze finanse nie przypominają bożonarodzeniowej choinki? Czy prezenty dla dzieci będą musiały poczekać do następnego roku? Niekoniecznie!

Pożyczka przez internet – czy warto?

Pożyczka pozabankowa nadal wzbudza różne emocje u potencjalnych klientów. Natomiast ci, którzy spróbowali tego sposobu finansowania i odpowiedzialnie podeszli do spłaty zadłużenia, chwalą sobie to rozwiązanie. Chwalą przede wszystkim uproszczoną, a nawet zminimalizowaną procedurę przyznawania środków. W porównaniu do skomplikowanego procesu w banku, całego ogromu zaświadczeń, jakie musi przedstawić potencjalny pożyczkobiorca, w przypadku pożyczki przez internet można mówić o braku formalności. One oczywiście są, natomiast sprowadzono je do koniecznego minimum, opartego o weryfikację danych i proste oświadczenie finansowe osoby starającej się o pożyczkę. Nie oznacza to, że firma udzielająca pożyczki nie sprawdza wnioskodawcy, ale pozwala mu wliczyć do dochodu kwoty, które w banku absolutnie nie są uznawane za dochody (emerytura, renta, umowy zlecenia, o dzieło). Pożyczka bez zaświadczeń, bo żadnych dokumentów z pracy, banku, w którym klient ma konto, nie trzeba przedstawiać, może zostać przyznana nawet w ciągu 15 minut.

Pożyczka pozabankowa – na co?

Plusem pożyczek przez internet jest również to, że nikt nie wymaga podania celu pożyczki. To, w jaki sposób klient wyda pożyczone pieniądze, to wyłącznie jego sprawa. Jeśli potrzebne są one na święta Bożego Narodzenia, ponieważ większy przypływ gotówki pojawi się dopiero po nowym roku, to nic w tym złego. Ta prywatność finansów, którą bardzo szanują firmy pożyczkowe, wielu osobom bardzo odpowiada. Nie każdy bowiem chce tłumaczyć się ze swoich finansów, potrzeb i zarobków. To, że nie trzeba się tłumaczyć przez firmą udzielającą pożyczki, to jedno. Warto jednak dokonać obliczeń przed samym sobą. Zastanowić się odpowiedzialnie, jaka kwota pożyczki jest potrzebna, na co i przede wszystkim, czy uda się ją spłacić. Kluczem nie jest bowiem zdobycie pożyczki, a jej spłata. Przy obecnych preferencyjnych warunkach pożyczek, szczególnie tych pierwszych, koszty takiego kredytu można naprawdę zminimalizować (zobacz: https://teraz-pozyczka.pl/). Natomiast realna ocena własnej zdolności finansowej jest tutaj bardzo potrzebna. Warto również przed podjęciem decyzji skorzystać z porównywarek kredytów, które pozwalają wyliczyć kredyt, kwotę raty, odsetki.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here