Kredyt 50/50,5% – atrakcyjna forma finansowania

0
689

Kredyty, leasingi czy najmy długoterminowe kuszą wielu. Krzykliwe slogany reklamowe przekonują, że każda forma finansowania to oferta nie do przebicia. Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście, że nie. Na szczęście istnieją jednak opcje, które okazują się równie atrakcyjne na papierze i w praktyce.

Jedną z takich ofert jest kredyt 50/50, na które składają się dwie równe raty opłacane na początku i na końcu okresu kredytowania. Prostota tego rozwiązania polega na tym, że klient wpłaca 50% całej kwoty i może cieszyć się nowym samochodem od ręki, wyjeżdzając nim prosto z salonu. Dopiero po upływie okresu określonego w umowie (najczęściej wynosi on 12 miesięcy) wymagane jest wpłacenie drugiej połowy.

Często producenci konkretnych marek oferują swoim klientem wyżej wspomniane rozwiązania. Tak jest w przypadku koncernu Nissan, który współpracuje z bankiem RCI. Owocem tej kooperacji jest kredyt 50/50,5%. Na czym on polega? Aby przybliżyć najważniejsze kwestie, najlepiej będzie posłużyć się konkretnym przykładem – https://www.nissanfinance.pl/kredyt-50/50%2C5-procent.

W przypadku kredytu 50/50,5% rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 5,01%. W przypadku, gdy wybrany przez nas pojazd warty jest 89 029 zł, a okres kredytowania trwa rok, oznacza to, że wpłata własna wyniesie 44 515 (przy stałym nominalnym oprocentowaniu w skali roku 0% oraz opłacie przygotowawczej 2 225,72 zł. Druga rata, uiszczana po 12 miesiącach, wyniesie zatem 46 740,23 zł. Zgodnie z tymi obliczeniami wynika, że całkowita kwota kredytu to 44 514, 50 zł, natomiast całkowita kwota do zapłaty ma wartość 46 740,23 zł.

Decydując się na powyższą propozycje kredytu 50/50,5%, klient ma możliwość skorzystania z finansowania dodatkowych usług (prócz obligatoryjnego ubezpieczenia „RCI Bezpieczny Kredyt”), którymi są:

  • Ubezpieczenie komunikacyjne
  • Ubezpieczenie GAP
  • Bogaty pakiet przeglądów okresowych
  • Rozszerzona gwarancja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here