Tworzenie strony internetowej – jak to wygląda krok po kroku?

0
887
Tworzenie strony internetowej - jak to wygląda krok po kroku

Tworzenie strony internetowej to wieloetapowy proces, który podobnie jak wiele innych projektów, musi być przeprowadzony z zachowaniem kolejności odpowiednich działań. Jak więc to zrobić, aby efekt był zadowalający?

Plan to podstawa, aby zacząć. Najlepiej potraktować stronę internetową, jak dom, który zamierzamy zbudować. Jeśli ma być w nim miło, a jego konstrukcja ma cechować się trwałością, powinniśmy zainwestować w niego czas i pieniądze. A jak na budowie wszystko rozpoczyna się od projektu domu, tak i tu musimy zebrać, jak najwięcej informacji, by strona była dopasowana do profilu firmy. Sprawdźmy, jak wyglądają poszczególne etapy – od początku do końca:

  • Zebranie wszystkiego, co najistotniejsze. Zaczynamy od researchu, aby na stronie internetowej znalazły się najważniejsze – zarówno z perspektywy zlecającego, jak i odwiedzających witrynę klientów – materiały. Bardzo ważna jest tu współpraca z osobą, dla której projektujemy stronę www, bo jej sugestie, wskazówki, a przede wszystkim życzenia dotyczącego tego, co ma znaleźć się w witrynie, są nieocenione.
  • Oprawa graficzna. Jak już to mamy za sobą, przechodzimy do kolejnego punktu, a jest nim tworzenie projektu graficznego. Jeśli porównać wygląd strony do człowieka, to treść jest mózgiem, a oprawa graficzna ciałem. Tekst ma do nas przemawiać, ale chcemy się dowiedzieć z niego istotnych informacji (dlaczego mamy kupić, co zyskujemy itd.), w obrazie zaś mamy się zakochać, to znaczy zostać na stronie, choćby z tego powodu, że jest ładna. Sama uroda jednak przemija, a nawet jak nie, to po pewnym czasie nie wystarcza, zwłaszcza jak strona nie jest funkcjonalna. I to kolejne zadanie, aby klient pozostał w witrynie dłużej.
  • Programowanie funkcjonalnej strony. Kolejny etap to więc programowanie strony na podstawie projektu graficznego i tego, co zostało ustalone z klientem. Wszystko ma prowadzić do jednego celu: jak największej funkcjonalności strony, jej użyteczności, żeby użytkownicy chętnie korzystali z zasobów witryny, a co najistotniejsze – nie irytowali się, że coś źle działa, czy strona jest nieintuicyjna.
  • Wysoka pozycja w wyszukiwarce. Może się wydawać, że tworzenie stron internetowych kończy się na tym etapie, ale tak wcale nie jest, bo żeby świat poznał nasze dzieło, trzeba sprawić, by było ono w ogóle widoczne. W tym celu musimy zoptymalizować stronę pod kątem SEO. Liczne działania, które się w tym celu wykonuje, mają podnieść stronę www w wyszukiwarce internetowej, dzięki czemu łatwiej będzie ją znaleźć potencjalnym klientom.
  • Niech wszyscy ją ujrzą! Na sam koniec zaś wysyłamy stronę na serwer, czyli pokazujemy ją światu. Warto wybrać wysokojakościowy serwer, który zapewnia dobre, niezakłócone działanie witryny.

Jak widzimy, przygotowanie porządnej, profesjonalnej strony internetowej to kilka działań, które oczywiście trzeba wykonywać w odpowiedniej kolejności. Tylko wtedy efekt naszej pracy będzie w pełni zadowalający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here